| Dan a întrebat:

Cat o sa reziste Eu, scade moneda euro si de ce?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cursul este fluctuant si e greu de facut o apreciere corecta. Momentan, nu putem vorbi despre o stabilitate pe termen lung. Din punct de vedere al economiei putem doar vorbi despre evenimente si obiective pe termen scurt.

lolita
| lolita a răspuns:

Foarte simplu: cu cat intra mai multi euro in tara cu atat scade valoarea lor, daca-i mult este mai ieftin daca este putin este mai scump asta se intampla si cu aurul. nu-ti fa griji ca nu a scazut at de mult, au fost timpri si mai rele, pentru mine este perfect sa creasca euro deoarece lucrez cu ron.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca ne gandim in macro, nu m-ar mira sa fie mana americanilor, a caror moneda a scazut foarte mult si intentia lor este sa revina pe piata de capital. Interesele sunt mari, foarte mari. Tinand cont ca U. E. are in componenta si tari ca Romania, s-ar putea sa se intample un colaps financiar la nivel european... ex:Spania. Dar cum jocurile nu sunt facute de noi si pentru interesele noastre, totul este ca un joc in care noi (popoarele) suntem piesele de pe tabla de sah.Niciodata nu stim care castiga...pentru ca nu mutam noi.

| gigiro a răspuns:

Nu-ti inateleg inrebarea, crezi ca o sa se prabuseasca? Poate o fi inceput sa se miste ceva prin economia noastra bonlava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit domnule.Intodeauna a fost o srategie cu valuta.Nu a scazut decit un pic ca dupa aia, nu sa creasca, ci sa explodeze.