| Adiadictie a întrebat:

De ce dau toti operatorii de telefonie cartele gratis?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Isi fac reclama ca pun niste oferte atractive iar tu daca esti multumit dupa prima luna te duci si reincarci.

| Elena9328 a răspuns:

Își fac reclame că să atragă clienții.

| Adiadictie explică (pentru Elena9328):

Tu cune esti? Ca nu te cunosc!

| Jager a răspuns:

Pentru ca prima reincarcare e 5 euro si cine nu ar vrea sa aiba clienti?

| JustAGirl333 a răspuns:

Că sa își facă reclamă

| GhostRider24 a răspuns:

Cartelele care se dau gratis se numesc cartele PrePay.
Nu te mai complici cu abonamentele, îți schimbi ușor numărul de telefon cu o altă cartelă. De asemenea poți să cumperi coduri reîncărcabile de anumiți €, ca să-ți încarci cartela și apoi să activezi opțiuni de telefonie și date mobile. Credit-ul are un anumit termen de valabilitate în care poate fii folosit.