| LanguageMaster a întrebat:

De ce liberalii s-au opus tăierii pensiilor militarilor și polițiștilor?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

PNL nu s-a opus ci n-a facut nimic sa fie impozitate pensiile mari. S-a opus taierii pentru ca este o hotarare a CCR (Curtea Constitutionala a Romaniei) care prevede ca un drept castigat nu poate fi taiat (prevederea este un principiu din drept). Se puteau, insa, impozita dar nici asta n-a facut-o pentru ca sunt pensiile celor din procuratura si justitie care sunt de cateva ori mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PNL s-a opus pentru ca acestea sunt constitutionale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liberalii s-au opus si legii ce marea pedepsele pentru coruperea minorilor si pentru agresorii sexuali.

| christall a răspuns:

Daca e sa fie o marire sa fie pentru toti pensionarii. Ce, nu sunt egali? De ce e mai cu mot un militar sau un politist?

| Salontanul a răspuns (pentru christall):

Dupa principiul comunist, da! Toti sunt egali. Sa se dea la toti la fel. laughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru christall):

Tu stii de cand nu s-au marit pensiile militarilor? Nu vorbi daca nu cunosti.

| Raul757 a răspuns:

PNL=Gunoi
PSD=PNL
Deci asa stă treaba

| sierra1 a răspuns (pentru Raul757):

N-ai dus deducția până la capăt:

PSD=Gunoi