| Editocroci a întrebat:

De ce nu sunt eliminați casierii când există case self pay? De ce să plătești un casier când poți avea casă self pay? Ce dracu, suntem în anul 2022.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant pensionarii care nu se descurca cu alea, de aia mai raman activi la banda

| Editocroci explică (pentru mgtow):

Pensionarii pot fi instruiți.

| omaniparmeum a răspuns (pentru Editocroci):

Asta-i o gandire fixista sa stii, deschide ochii si o sa iti dai seama ca nu o sa ai niciodata dreptul sa impui unor oameni trecuti prin atati ani de viata si probleme sa se descurce la fel de bine ca tine cu ce e nou.

| relian a răspuns:

Casele de care spui tu,tot trebuie sa fie cineva acolo,pentru ca se pot intampla chestii,poate scanezi un produs si nul mai vrei,trebuie sa vina ala sa til scoata.
Ori cumperi bautura alcoolica si ups nu poti trece mai departe,trebuie sa vina cineva sa iti verifice id,sau tigari etc.

Plus de asta casele astea self is pentru cei care cumpara putine produse.Ia sa vina aia ce umple carucioare cu produse si sa inceapa sa scaneze,apoi stai ca,nu stiu ce nu mai vor bla bla,se face un rind,de stai ore sa platesti asa.

Nu stiu in RO dar de exemplu in America asa se procedeaza,la casele astea unde scanezi singur merg cei care au mai putine produse,plus cum am zis exista si aici cineva care ajuta cum am aratat de se intampla sa ai prbleme.
Poate sa se termine hirtia aia pentru bonuri laughing nu poti pleca, nu poti scana, nu poti plati, deci cineva trebuie sa fie acolo, special pentru orice problema.
Deci dupa cum observi casierii nor sa fie eliminati prea curand, poate cine stie peste 50 de ani, tot ce se poate, cand or face aia masinarii sa poata citi ID sa poata compara cu tine ca persoana si sa fie doara cineva care asigura maintenance la acele aparate ce scanezi.
Nu am vazut magazin unde sa nu fie casieri, inca.

| Editocroci explică (pentru relian):

Pot fi eliminați ușor. Există varianta bonului fiscal online. E nevoie de paznic, atât.

| relian a răspuns (pentru Editocroci):

Cred ca tu nu prea ai facut cumparaturi de spui chestiile astea.Ala nu-i paznic,paznic pentru ce sa fie?
Treb sa fie cineva acolo,tehnician, ori cineva care sa stie sa intretina casele alea, asta in caz ca se intampla ceva.
Se pare ca ti s-a pus pata pe casieri laughing deocamdata nu sunt case atit de performante, asisteme de asistenta si monitorizare atit de sofisticate.

Daca ar fi fost stai tu linistit ca instalau marile magazine, nu asteptau sa le spuna careva.
Poate pe viitor or sa fie, dar nu prea curind.Sistemele astea is complicate si probabil nu-s eficiente acum,chiar de ar fi sa zic asa ceva.
Da ar fi un paznic la iesire,in caz ca cineva na scanat ceva ala este anuntat de catre sistem,de computer, vezi ca X na scanat nu stiu ce produs, ori mai stiu eu ce.
Dar sa ai un asemenea program nu e usor, adica trebuie sa fim realisti, probabil tu vezi prea multe filme sf, apoi le iei de bune laughing

| Editocroci explică (pentru relian):

Probabil în realitate ești enervant pentru mulți alții.

| LoveSleep a răspuns:

Tu ce muncesti?

| Editocroci explică (pentru LoveSleep):

Secret

| LoveSleep a răspuns (pentru Editocroci):

Puteai sa zici din prima ca faci videochat.

| Editocroci explică (pentru LoveSleep):

Poate de-ala faci tu.

| Editocroci explică:

Toți dezaxații scriu pe net în ziua de azi. Și ce te mai judecă ei...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Editocroci):

De asta dai ignore la toți? Că sunt ei cei dezaxați. În curând nu va mai avea cine să îți răspundă laughing
Am făcut cumpărături și relian are dreptate, au fost momente în care nu se putea plăti cu cardul sau se întâmpinau probleme. Schimbările se fac treptat, ținând cont de toate cazurile. Nu o poți ignora pe bunica care nici smartphone nu are, dar nici card.
Nu e de mirare că nu ai serviciu și stai cu părinții.