| cryna a întrebat:

De ce oamenii bogati se cred superiori celor saracii straight face

Răspuns Câştigător
| andras14 a răspuns:

Doar cei care sunt parveniti fac asta, oameni cu adevarat inteligenti si bogati nu o sa faca niciodata asta indiferent cat de sarac e un om(ti-o spun din proprie experienta)

15 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Banul se si razbuna - sa nu fie doar in mintea ta asta - daca este cum spui tu este pacatul lor daca se poarta asa

| mgtow a răspuns:

Din cauza financiara daca au bani cred ca au mai multa putere la mana lor dar ce conteaza mai mult e creierul si a fi om de treaba.

| sensa a răspuns:

Pentru ca sunt bogati doar in buzunar nu si in cap sau in sufletwinking un om "mare" va fi capabil sa vb si cu cei mai "importanti" oameni, dar si cu cei mai"neinsemnati" happy

| sensa a răspuns:

Smileee corectwinking pacat insa ca prea putini isi mai amintesc de unde au plecathappy

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Ei merg pe principiul "Banii aduc fericirea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt bogatiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca au bani, cu banii faci ce iti doresti, iti cumperi tot ce vrei

| Bibuşca a răspuns:

Asa e lumea. Cei bogati se cred mult mai puternici fata de cei saraci. Asa ca i prostesc si ii chinuesc pe ceilalti. Lumea e nedreapta n-ai ce face daca te-ai nascut fitos cu lumea la picioare!

| FreakyFred a răspuns:

Tu de ce crezi? Ia gandeste-te un pic.

| Dina a răspuns:

Pentru ca sunt bogati,le pare ca au totul, ca obtin totul, toti le saruta talpile etc...si cei saraci, muncesc din greu pentru o bucata de piine.Omanii bogati nu ii accepta pe cei saraci pentru ca sunt "saraci"si ii considera din alta categoria,cu care considera ei ca nu ar trebui sa aiba discutii,conflicte,"ce rost are?".Dar oamenii bogati au totul in afara de omenie,ceea ce conteaza mai mult ca orice, numai ca ei asta nu inteleg(pentru ce sa depuna efortul sa inteleaga daca au de toate si nu le trebuie nimic mai mult). Acesti bogati se intrec intre ei(care mai decare)si cind vede unul sarac cu ce sa se intreaca daca nu are nimic? tocmai de aceea ei au hotarit sa-i lase deoparte.

Si ca la sfirsit tine minte un lucru:"nu exista oameni bogati, ci doar niste rasfatati naivi".

| IoanaTempah a răspuns:

Pentru ca banii le aduc un anumit statut, care ii fac cunoscuti si in acel moment li se urca totul la cap.

| CristiPavel a răspuns:

Societatea actuala ne face sa credem astfel.

Daca te simti cumva inferioara celor bogati, s-ar putea sa te ajute sa citesti urmatoarele lucruri:
http://castigatimp.com/......-pe-altii/

http://castigatimp.com/impaca-te-cu-tine-insuti/

| Madalina066 a răspuns:

Pentru ca mai ales in tara noastra.BANII FAC LEGEA! Sincer si eu m-am saturat sa vad astfel de oameni, care nu au decat cateva clase dar in schimb au avut norocul (sa spunem) de a avea o situatie materiala buna. Cei cu adevarat destepti care s-au ridicat singuri nu vor face asa ceva, pentru ca inca stiu de unde au plecat...

| Pinck0 a răspuns:

Ei doar ''se cred'', dar nimeni nu e mai bogat fata de altu'! Poti avea bani, dar sa fi un tantalau.Banii te ajuta,dar nu destul de mult, incat sa fi si fericit. Un singur lucru iti spun, oamenii saraci pot fi mandri de calitatile lor!

| RoseLawilet a răspuns:

Pentru ca ei au bani si mult mai multe posibilitati decat ceii saraci.