| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot lua bani pentru Prima Casa? Caror banci sa ma adresez?

6 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Sa nu faci greseala asta niciodata! Intra pe www.stirileprotv.ro,si ai sa vezi cum au fost inselati oamenii cu chestia asta.Asculta-ma si renunta la idee.Doamne ajuta! Pa!

| Baton a răspuns:

Daca v-ati mai uitat pe la stiri puteati afla ca Prima Casa nu e pentru oricine. daca tin eu minte sunt pentru cei insurati.rata ajunge undeva la 300-400 euro lunar(in functie de pretul locuintei)... dupa cum ziceam nu sunt pentru oricine.sa zicem ca dispui de suma asta lunar. dar sunt foarte multe acte de facut, deci multa umblatura...acum nu vreau sa zic ca gata.sa nu isi cumpere nimeni casa dar nu e rentabil programul... iti las un link unde vei gasi mai multe detalii legate de prima casa: http://www.cotidianul.ro/......88142.html

| yadora a răspuns:

Stai linistit cu chestia asta... e teapa pe fata! Banci : BRD, BCR,...

| planningmanager a răspuns:

Ely, nu ne poti da un link mai complet? Pe site la Protv sunt multe stiri, mai ales la categoriile Eveniment/Economic.

| ByByDol a răspuns:

B. C. R.=Banca, Comerciala, Romana!

| bogo a răspuns:

Eu te pot ajuta cu Prima Casa. Lucrez la o companie de servicii financiare si avem dosare in lucru. Lucram cu toate bancile care au Prima casa - vreo 10 la numar - si lucrurile merg repede. Dureaza cam 1-2 luni totul. contacteaza-ma