| SeeDifference a întrebat:

Deci as vrea sa ma apuc de o meserie numita youtuber:
- as vrea sa imi spuneti cum primesc bani si pe ce (toate detalile)
- regulile pe care trebuie sa le respect
- daca este vreun risc sa raman cu datorii la ei (sa imi spuneti riscurile)
- numarul de subscribe sau vizualizari echivalent cu 100 lei sau o suma destul de mare
- idei despre cum ar trebui sa incep
- undele siteuri care sa ma ajute pentru inceput

Răspuns Câştigător
| ArilAll4Tech a răspuns:

Bun, hai sa-ti zic si detaliile pe care le vrei big grin
Banii ii primesti ori pe card ori primesti cec acasa. Poti sa scoti doar de la 10 $ in sus.
In legatura cu regulile: Daca pui o melodie trebuie sa ai acordul trupei/cantaretului etc. daca nu iti scoate pe video-ul ala monetizarea si o sa ai un copyright strike, sau daca folosesti un joc de exemplu(GTA 5) fara sa ai un parteneriat tot asa iti scoate monetizarea.(la minecraft, prop hunt, si inca cateva nu iti trebuie asta happy )
Pentru banii pe numarul de vizualizari am scris mai sus.
Datorii la YouTube nu ai cum sa ai happy
Daca ajungi la un numar destul de ok de subscriberi poti sa te incrii la un parteneriat, de exemplu Machinima, RPM, Fullscreen, etc.
Sper ca te-am m-ai ajutat.
Succes big grin

2 răspunsuri:
| ArilAll4Tech a răspuns:

Daca vrei sa faci content pe YouTube doar pentru bani mai bine lasa asta deoparte.
Si iti spun eu ca nu faci bani asa de usor pe YouTube, de exemplu primesti 1$ la 1000de views iar cu un parteneriat bun poti ajunge la 2$ la 1000 de views.
Iar ca sa faci asa din prima cateva mii de vizualizari trebuie sa fii ori zeu ori aduci ceva nou pe YouTube, ceva care nu s-a mai vazut pana acum.
De exemplu, Mikey a adus in Romania content ca al lui RWJ, si fiind primul care a facut asta in Romania normal ca este vizionat, iar Satana tot asa... A adus in YouTube-ul romanesc content nou, deci daca vrei si tu sa ai multe vizualizari creeaza ceva nou.happy
Si pe bune acum YouTube nu se face pentru bani, pentru ca o sa incepi sa te superi la inceput ca ai putine vizualizari si nu ai facut nimic, o sa te demoralizezi si o sa te lasi.
Sper ca te-am ajutat, baftabig grin

| SeeDifference explică (pentru ArilAll4Tech):

Pe mine ma interesau detalile...Dar ai fost de ajutor oricum!

| ArilAll4Tech a răspuns (pentru SeeDifference):

Bun, hai sa-ti zic si detaliile pe care le vrei big grin
Banii ii primesti ori pe card ori primesti cec acasa. Poti sa scoti doar de la 10 $ in sus.
In legatura cu regulile: Daca pui o melodie trebuie sa ai acordul trupei/cantaretului etc. daca nu iti scoate pe video-ul ala monetizarea si o sa ai un copyright strike, sau daca folosesti un joc de exemplu(GTA 5) fara sa ai un parteneriat tot asa iti scoate monetizarea.(la minecraft, prop hunt, si inca cateva nu iti trebuie asta happy )
Pentru banii pe numarul de vizualizari am scris mai sus.
Datorii la YouTube nu ai cum sa ai happy
Daca ajungi la un numar destul de ok de subscriberi poti sa te incrii la un parteneriat, de exemplu Machinima, RPM, Fullscreen, etc.
Sper ca te-am m-ai ajutat.
Succes big grin