| 1Nimeniiiiiiiiiii1 a întrebat:

Deci situaţia financiară a familiei mele este foarte rea,mama mea este bolnavă, tata ne-a părăsit nu mai avem bani deloc, am 14 ani nu pot lucra, ce pot face să fac rost de bani?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mama ta nu are un venit, poate face cerere la Primărie pentru ajutor social.

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Și dacă venitul mediu pe cap de om în familie este sub o anumită sumă, tot ajutor social.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Si pe linga asta, se mai intampla ca de la unele biserici chiar sa ajute, nu doar sa suga de pe tine. Incearca si cere ajutorul.

| sadrian46 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, este o idee bună.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In ce localitate traiesti? Citi sinteti in casa/cine are grija de voi?

| 1Nimeniiiiiiiiiii1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am o oră geamănă şi in frate, mama are grijă de noi

| NYØ2002 a răspuns:

Pune si tu pe internet ca cauti de lucru cu ziua