| XxOanaAlexandraxX a întrebat:

am si eu o intrebare...
Am 14 ani si vreau sa fiu voluntara la asociatia SalvatiCopiii, insa nu stiu daca strangerea de fonduri este obligatorie pentru ca eu nu am cum sa fac bani iar situatia financiara a familiei mele nu e tocmai extraordinara.eu vreau mult sa fac voluntariat mai ales la o asociatie pentru copii.
deci..sunt obligatorii strangerile de fonduri?
Va multumesc! o seara frumoasa!

Răspuns Câştigător
| gabybrezoiu a răspuns:

In mod normal, nu toti voluntarii ar trebui sa faca strangere de fonduri, unora chiar nu li se potriveste, insa de multe ori la organizatiile din Romania asa se obisnuieste. Sugestia mea ar fi sa mergi la Salvati copii sau la o alta organizatie care ti-a atras atentia si sa vorbesti deschis cu ei. Voluntariatul te ajuta! Mult succes!

2 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Voluntariatu este pentru toata lumea nu trebuie sa dai bani. Iar strangerea de fonduri este facuta de catre voluntari adica ceea ce vrei tu sa devi. cu siguranta iti va place se fac multe excursi gratuite vei avea activitate foarte multa din care o sa ai foarte multe de invatat. vei organiza concursuri, tombole etc.

| zahy a răspuns:

Apropo daca incepi de la o varsta asa frageda sa zic asa vei avea de castigat cand vei creste vei avea experienta si cu siguranta vei invata sa faci proiecte pentru primarie si din asta vei castiga ceva bani frumosi