| TheGentleman a întrebat:

Din experiența dvs., se poate scoate extras de cont care să conțină doar anumite informații? (de exemplu doar plata facturilor) (am cont la BT).

(nu am găsit categoria Banking/financiar)

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un extras de cont contine informatiile despre TOATE miscarile de cont (intrari/iesiri) dintr-o perioada de timp (o luna, o perioada de zile etc.).
De la banca se poate cere si dovada miscarilor de bani spre /de la un singur cont bancar (de exemplu: plata spre un furnizor).

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar nu exista extras de cont selectiv, fiindca bancile nu pot decupa listele de tranzactii, fiind ilegal.

Extrasele de cont (statementul bancar) este o lista cu TOATE, dar absolut toate tranzactiile procesate prin acel cont bancar, atat incasarile cat si platile facute prin acel cont.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Extrasul de cont nu poti alege ce sa vezi, vor aparea toate tranzactiile.

Insa din unele aplicatii de banking poti scoate diverse raporte cu doar unele tranzactii pe care le doresti. Doar ca ala nu e extras de cont.

| Hyperion7 a răspuns:

Trebuie sa ai Neo Bt pentru a face asta și trebuie să faci așa,pe android cel puțin.
Produse>conturile mele>apeși pe contul care te interesează>dai extras zilnic/lunar și găsești acolo cheltuielile efectuate de-a lungul zilei/lunii respective.
Daca vrei extras de cont cu aminte informații, gen sa specifici că ai platit la x furnizor, trebuie sa ai cont la revolut, acolo îți oferă extras de cont pentru fiecare tranzacție in parte, la Bt nu ai posibilitatea asta, din cate știu eu

| TheGentleman explică (pentru Hyperion7):

Deci singura variantă este să iau fiecare extras de cont, să decupez informațiile care mă interesează și să le pun cap la cap. La revolut stiu că poți selecta ce apare și ce nu... big grin

| Hyperion7 a răspuns (pentru TheGentleman):

Nu știu dacă e ok sa decupezi, cel mai bine atașezi extrasul complet și asta este, că doar n-ai făcut chestii ilegale, nu-i așa?happy

| Yuoia a răspuns:

Nu. Iti arata toate operatiunile.