| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a întrebat:

Din experienta voastră care instituție bancară din România are cele mai bune condiții de acordarea unui credit de nevoi personale și cea mai mică dobânda? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil sa afli asta din proprie experinta, pentru ca nu poti avea asemenea experinta, fiindca nu poti deschide linie de credit la toate bancile, ca sa aflii cine are conditiile cele mai avantajoase ori dobanda cea mai mica, fiindca unii au dobanzile mai mici dar conditiile diferite, ceea ce in final duce cam tot la aceeasi "pierdere" pentru cel care imprumuta.
Fiecare are datoria sa decida pentru el, iar ca sa faci asta nu intrebi la colt de strada, ci mergi in fiecare banca si pui intrebarea serios, pe suma pe care vrei sa o imprumuti, si pe conditiile talesalariale, conform cu conditiile bancii respective.
La sfarsit de zi, centralizezi toata informatia si vezi care este banca care ti se pare tie ca te satisface cu imprumutul si la aceea te duci sa-ti depui cererea de credit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu aia la care incasezi veniturile.
insa ofertele difera de la client la client

| Frank51 a răspuns:

Nu zic din experiență, dar aparent BT are cele mai mici dobânzi pe site.

| VanillaQ a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la cateva banci sa iti dea oferta lor si sa vezi ce dobanda are fiecare, depinde de la client la client intr-adevar, dar dupa ce mergi sa te interesezi la mai multe institutii bancare, vei putea trage o concluzie.