| jjjiii a întrebat:

Dintre aceste trei meserii care e mai banoasa? Electrician auto, Mecanic auto sau Tinichigiu auto?

3 răspunsuri:
| altrix a răspuns:

Mecanic auto.
Nu trebuie sa fi mecanic la nu stiu ce firma.
Te angajezi undeva, si daca faci rost de service'ul tau, cumperi masini avariate la un pret de nimic, le repari cu piese gasite tot la preturi de nimic, si le vinzi la pretul lor de piata.
Unchimiu asa face si nu are probleme cu banii + ca are 7 masini. 2007+

| kasty a răspuns:

Mecanic auto- un mecanic f bun are salariu bun plus ca faci si particular
ex: mecanicul auto de la vw are 1000 euro salariu de la firma, iar sambata si duminica are clientii lui particular

| kasty a răspuns:

Mecanic auto- un mecanic f bun are salariu bun plus ca faci si particular
ex: mecanicul auto de la vw are 1000 euro salariu de la firma, iar sambata si duminica are clientii lui particular
tinichigiu... romanii au inceput sa tinda spre masini straine care nu prea au probleme cu tablaria f des si f putini o repara
electrician auto, e buna meseria... dar nu are asa multi clienti ca un mecanic auto
in general romanii care au trecut pe masini straine nu prea se baga sa le repare cu surubelnita si ciocanul cum faceau la saraca Dacie.
asa ca... MECANIC AUTO