| cotcodac4 a întrebat:

doresc sa cumpar un teren in orasul in care am copilarit, si nu stiu cine este proprietar ca sa incep discutiile. unde crezi ca as putea sa intreb in afara de TPU.ro bineintels... ori ce raspuns e bine venit

Răspuns Câştigător
| foxi a răspuns:

La cadastru sau la registrul agricol! Depinde ce fel de teren este, intra sau extravilan!

| cotcodac4 explică (pentru foxi):

Foxi e in mijlocul orasului barlad, e un oras mic dar fuarte frumos

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pai cel mai simplu este sa intrebi vecinii cine este proprietarul acelui teren

| cotcodac4 explică (pentru a1doru):

e pe colt si nu pot ca sa ii intreb din cauza ca nu a stat nimeni in veci acolo si nu au de unde sa stie...cred ca am sa incerc la primarie