| cutzu35 a întrebat:

Buna dimineata, TPU.ro!
Imi doresc de multa vreme un catel si nu stiu ce sa mai fac pentru a il putea avea (trebuie sa imi conving tatal sa ma lase sa tin un catel)
vreau sfaturi cat mai urgent! voi ce ati face daca ati fi in locul meu?
in afara de a fi responsabil (sunt deja), de a lua note bune (iau deja si 5 ani la rand am luat premiul 1 si s-ar putea si anul acesta big grin)
in afara de a face curat prin casa sau de a fi cuminte
la mine chestiile astea nu merg
FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS SI VOT LA TOATE!

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Buna,starstruck! Dupa cum se vede,tatal tau este foarte greu de convins. Daca mama ta este mai usor de convins, convinge-o si sfatuiti-va sa-l convingeti impreuna, iar daca nu vrea asta este. Poti incerca sa-l bati la cap mereu pana in ultimul moment cand iti vor lua catelul.Succes!

1 răspuns:
| CoKu a răspuns:

Buna! Nu stiu daca ai un eveniment important de ex ziua de nastere dar daca ai pe cineva in familie care iti poate da un catel spune-le sa vina in vizita la tine cu catelul si sa ti-l ofere cadou.Sigur parintii tai nu te vor putea refuza in fata lor. Trebuie sa ai grija de el o luna, doua sa il cureti iar dupa aia nu mai conteaza. Succes!