| 44mon a întrebat:

E cineva pe aici care foloseste BT Pay si imi poate explica cum se procedeaza cu functia "Cash fara card"? Imi poate trimite cineva bani din alt oras prin modul acesta? Adica sa imi genereze codul din telefonul lui si eu sa retrag banii cu codul respectiv de la un ATM BT?

Răspuns Câştigător
| Mtoni a răspuns:

Am BTpay dar nu am folosit funcția "retrage Cash". Dacă apăs apare "Selectează suma pe care dorești să o retragi de la orice bancomat BT. Suma va fi blocată timp de 60 de minute."
Câmpul de selecție a sumei, apoi:
"Trimite codul de retragere bani prin SMS la:"
Câmpul de selecție a nr. de tel.
Apoi butonul "generează și trimite codul"
Mai departe nu am făcut dar cred că se poate scoate și din alt oraș.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Merge si asa dar e o metoda mai simpla, daca apesi pe "Transfera bani" alegi pe cineva din agenda care are are bt pay, bagi suma, dai pe trimite si salut.

| Mariaaaaaaaaaaaaaa00 a răspuns:

Daca ai card la b.transilvania poti descarca aplicatia bt pay si bagi datele de pe card. cu aplicatia poti plati direct cu telefonul, transferi sau sa primesti bani direct din aplicatie. poti vedea cand vrei tranzactiile, soldul si mai multe functii.