| Vasiler1997 a întrebat:

O persoana trebuie sa-mi dea niste bani. Eu am un card de debit la banca transilvania, din ala cu care poti ridica banii sau trimite in alte conturi. respectiva persoana nua re nici un feld e card. se poate ea duce la banca si sa plateasca bani cash si ei sa fie transferati in contul meu, iar eu sa-i pot ridica cu cardul de debit?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Sa-i dai numele exact si IBAN si se poate duce la orice casierie banca transilvania sa ti-i depuna acolo.
O alta metoda e sa ti-i dea prin mandat postal, si ii ridici cu buletinul de la posta.
Bafta

| Vasiler1997 explică (pentru CataC):

Deci eu poate depune banii doar cu buletinul lui, ibanul si numele meu si atat nu, sa-nteleg?

| CataC a răspuns (pentru Vasiler1997):

Da, fara probleme, nu stiu daca e restrictie de varsta.
Evetual da-i si datlee din buletin daca nu te poate suna de la banca in caz ca mai trebuie ceva, eu transfer online si e suficient nume si iban.

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Da