| florin616 a întrebat:

E sucursala credit 24 h si in Fagaras sau pot sa imprumut si prin telefon sau internet?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In piata sunt doua institutii de creditare: IFB-urile (institutii financiare bancare) si IFN-urile (institutii financiare nonbancare).
IFN-urile sunt cele care au cea mai mare dobanda. Aceasta poate ajunge si la peste 300% din credit. Fereste-te de ele. Cel mai bine mergi la o banca sau cooperativa de credit. Au cele mai mici dobanzi. Uite aici: http://www.vreaucredit.ro/sucursale/brasov/fagaras/
Din astea Volksbank nu mai exista deoarece a fost cumparata de Banca Transilvania. Ea, fizic s-ar putea sa mai existe dar va avea aceeasi politica financiara ca BT. Mai sunt cateva chestii lejere de a te imprumuta de la banca: cardul de cumparaturi sau cardul cu descoperire. Acestea au dobanzile la in jur de 26-28% pe an dar au avantajul unui credit la purtataor. Atunci cand il vrei, il iei. Citeste pe net si alte articole despre credite. Sa nu pici intr-o greseala care te duce la sapa de lemn.