| anonim_4396 a întrebat:

Este legal sa cumpar de ex articole vestimentare de pe un site din afara si sa le vand in Romania mai ieftin ( pe un site propriu, pe okazii.ro sau de ce nu intr-un magazin )?

3 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Cred ca nu te-ai exprimat corect. Cum sa le iei din afara si sa le vinzi la noi mai ieftin? Sigur ar fi legal. nu ai avea profit ca sa platesti impozit laughing Daca te referi ca le cumperi si le vinzi aici sub pretul pietei si platesti impozit pe profit, nu vad de ce nu ar fi legal.
Numai bine, S h i n

leonardk
| leonardk a răspuns:

Mai ieftin? Nici macar impozit pe profit nu vei plati pentru ca nu ai profit. De ce nu ar fi legal? Logic mi se pare ca nu este pentru ca pierzi bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica mai ieftin decat pretul la care le+ai cumparat? si care e afacerea?