| VIKZ a întrebat:

Este legal sa cumpar de la cineva rapita,porumb,grau, etc si apoi sa-l transport cu Tir-ul prin tara si sa-l vand? Daca da, ce autorizatie imi trebuie?

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Trebuie sa detii acte de provenienta. Cel ce le vinde ar trebui sa-ti dea o factura. happy

| Gmcc a răspuns:

Nu e este legal! Daca nu ai acte de provenienta a marfi nu te-as indruma sa mergi! Ps:amenda este foarte mare!

| dumitriu a răspuns:

Ai nevoie de certificat de conformitate, si de autorizatia CEMT