| anonim_4396 a întrebat:

Eu ma aflu in strainatate si a trebuit sa deschid un cont Revolut in RON pentru a-mi primi salariile din Romania. Trebuie sa dau datele cardului, iar nu prea stiu care mai exact. Acolo in aplicatie am asa :
-"pentru transferuri interne. Folosește aceste detalii pentru a primi transferuri de la un cont bancar in leu."(IBAN)
*Sau…
-" Numai pentru transferuri transfrontaliere." (IBAN + BIC)
Deci care din aceste doua daca eu am totusi in cont in lei, iar salariul tot in lei il voi primi, doar ca nu ma aflu in tara, iar cardul e pe adresa din strainatate?
Multumesc.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Deschide-ti un cont bancar la orice banca din Romania, nu cont de revolut!