| ecstasys a întrebat:

Hei TPU. Am o intrebare. Am facut ieri in jurul orei 1 dupa amiaza un transfer de bani. Direct de pe cardul meu pe un iBan revolut. Eu nu am cont revolut asa ca am decis sa ii transfer direct din contul meu bancar pe revolutul persoanei respective. Am procedat corect? Persoana aceea va primi banii in decurs de o zi? Mentionez ca este ora 10 dimineata si inca nu ia primit. De asemenea eu sunt in Irlanda iar persoana respectiva este in Romania.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Luni ajung banii, maine si duminică băncile sunt închise, luni pana in ora 14 ajung banii.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic îi primește în aceeași zi; e totuși posibil să dureze o zi sau două.
Dar va primi banii.

| Dismally a răspuns:

Ii va primi dar e posibil sa dureze o zi - doua pana ajung.

| ecstasys explică (pentru Dismally):

Poate dura si o saptamana? Sau pot interveni probleme intre banci? Si persoana respectivă nu mai primeste banii? Asa spun unii pe care i-am intrebat?

| Dismally a răspuns (pentru ecstasys):

Nu, in maxim 3 zile vor ajunge banii.