| LohneheriusAy a întrebat:

Salut TPU! In prezent, ma aflu intr-o situatie destul de dificila... in celalalt capat de țară ( raportat la distanta fata de domiciliu) si sunt nevoit sa raman aici inca o zi ( inclusiv maine, Duminica)
Problema este ca am bani la mine, mama mea a incercat sa ma ajute, trimitandu-mi datele cardului ei bancar, pentru ca eu sa le introduc in telefonul meu si sa ma descurc platind cu NFC.
Si aici ajung la mijlocul problemei
Nu pot introduce cardul in cauza in aplicatie ( YOU BRD), si cei de la banca mi-au zis (telefonic, ca-i weekend si nu lucreaza, motiv pentru care nu pot primi bani prin transfer) ca e vina lor, si ca n-au ce sa-mi faca.
Intrebare: Cum pot sa fac rost de bani,, gheață,, cu ajutorul datelor de pe cardul in cauza? ( Cunosc si parola, si CVV )
MULTUMESC ANTICIPAT!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti sa cumperi mincare din supermarket si sa platesti cu cardul.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Western Union ar fi o solutie, dar nu stiu daca este deschis duminica, ori mama ta poate platii direct hotelul unde locuiesti tu.
Ea poate suna la receptia hotelului sau unde locuiesti tu si da numarul de card sa i se retraga banii.
Din pacate, este ilegal ca tu sa folosesti cardul bancar al altcuiva, fie si al mamei.

| Bariel a răspuns:

Pai e simplu, adauga cardul in revolut sau paypal

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bariel):

Ai avut vreodata cont paypal?
Fiindca sfatul tau este inutil, verificarea banacara a unui card bancar nou adaugat poata dura 5 zile lucratoare si apoi, omul are nevoie de cash, nu de cont paypal, unde nu poate platii cu el hotelul, macarea si alte servicii.