| Mario1994 a întrebat:

Eu stau la țară din jud. Arad dar nu am posibilități deloc aici. Am avut salon de înfrumusețare dar nu a mers și numai ce l-am închis definitiv. Ce sa fac altceva? Să merg la oraș? Să mă mut, cum este la orașele voastre? Sunt mai mari avantaje, nu?

41 răspunsuri:
| Mario1994 explică (pentru Dismally):

Știu dar nu vreau să mai deschid nimic, nu are rost.

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Morrrr rolling on the floor

| LuisEdward a răspuns:

Sunt mai mari avantajele in Arad. happywinking

| anonimg a răspuns:

Conteaza mult reclama. Adica trebuie sa te stie pana si comunele invecinate. Iti pui pancarde si panouri publicitare, bineinteles cu acordul primariei- contra cost, in statii de autobuz, si orice spatiu public. Patronii de magazine si baruri ar accepta si ei contra cost sa isi lipeasca reclama ta pe magazinul lor. Trebuie deci investit in reclama.
Odata ce te stie lumea, nu vei mai intra in faliment; mai ales daca serviciile sunt de calitate si la pretul pe care si-l permite orice pitipoanca. tongue
De asemenea trebuie sa te poti deplasa si la domiciliul clientului atunci cand situatia o cere.
Pe langa asta nu ar strica si un sh.
Poti accesa fonduri europene nerambursabile pentru achizitionarea a tot ce iti trebuie; si pe langa acestea vei primi si bani cu care sa iti platesti angajatii. Detalii nu cunosc.

| Mario1994 explică (pentru LuisEdward):

Știu. O să mă orientez la Arad. happy

| Mario1994 explică (pentru Ioana184):

La oraș nu am bani să cumpăr un spațiu care costă scump de la 40.000 euro în sus. Spatiile sunt scumpe peste tot. Terenurile sunt scumpe iar de la 20.000 euro pentru 500 mp. Sunt nebuni la cap ăștia! Chiria e mult de plătit. Nu are rost. La sat am avut salon deschis acasă.

| LuisEdward a răspuns (pentru Mario1994):

Mult succes! happy

| Shatzievtm a răspuns:

Inseamna ca esti tzaranca

| Mario1994 explică (pentru Shatzievtm):

Să îmi mânci pi***

| Emazio a răspuns:

Eu cred ca merita sa te muti si sa încerci la oras, daca ești tânără cu atat mai bine. Eu iti recomand călduros Bucureștiul, nu stiu ce tot zic astia de Cluj, cluj are si el un domeniu dezvoltat, ITul. Daca nu vrei sa te apuci de IT, atunci iti recomand București pentru ori alta profesie +cluj e un oras scump pentru dimensiunile lui

| William a răspuns:

Iti poti deschide un magazin online https://www.youtube.com/watch?v=v6eD87C5tZ8