| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitate.Acuma am ajuns din oras si sunt pachet de nervi.La voi, prin orasele voastre,"de obicei" functioneaza semafoarele? Ca in Timisoara si in Arad nu!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Doamne! Oameni buni! Sunteti bolnavi la creierii capului!
Cum sa mearga semafoarele daca a inceput postul?
Sunteti chiar culmea!

Pentru yadora: stii cam cati draci iti faci daca nu merge semaforul si aia care vin din dreapta nu se mai termina?

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

In Constanta merg.happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La Barlad functioneaza.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

La mine nu merg.

| yadora a răspuns:

Mai dar cum ai luat permisul? Regula prioritatii de dreapta iti spune ceva? Asta soferie cand ai intersectii nesemaforizate si sti sa stapanesti totul...caci si la noi au bagat semafoare si sensuri unice de mers... iar amenzile au curs garla ca asa e lumea ...cu josul in sus!

| adeana a răspuns:

Prin Bucuresti, de obicei da. Exceptii: zonele in care se lucreaza sau duminica pentru ca nu prea este trafic.

| adeana a răspuns:

Prin Bucuresti, de obicei da. Exceptii: zonele in care se lucreaza sau duminica pentru ca nu prea este trafic.

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu stau in centrul Bucurestiuluihappy sa vezi ce frumos este cand nu merge semaforul intr-o zi de lunilaughing

| D-Anna a răspuns:

laughing si de merg nu merg bine.deci la noi se blocheaza si am eu noroc ca la trecere e mereu verdeoh go on laughing

| IqStorm a răspuns:

În Timişoara merg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu in drumurile mele, am niste semafoare care stau de decor acolo. Au functionat doar o perioada. Si ticalosii de soferi, nu opresc decit daca traversezi cu tupeu. Dar si atunci, unii trec in viteza si-ti taie nasu, efectiv, daca nu esti pe faza, dai cu nasu in masina, nu opresc. Sigur, nu generalizez, am avut si cazuri (extrem de rare), cind au oprit sa lase pietonii, dar rare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Pitesti merg! dar au bagat la multe intersectii, sens giratoriu, merg mai bine ca semafoarele!