| alexx17 a întrebat:

Fac 17 ani in octombrie si as vrea sa ma angajez pe timpul verii impreuna cu un prieten in bucuresti as fi dorit sa lucrez la o terasa sau ceva de genu` puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi UTILE? happy id meu de mess si mail-ul este alexx_alexxandru2008@yahoo.com

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @alexx17!
Persoana fizică dobândeşte capacitate de muncă la împlinirea vârstei de 16 ani.
Pentru detalii legate de aceasta poți citi aici http://www.codulmuncii.ro/titlul_2/capitolul_1/art_13_1.html

| alexx17 explică:

Da stiu si mai am putin si fac 17 happy... deci...

| AndreyutzPisicutz a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te gandesti foarte bine la ce slujba doresti sa practici, in Bucuresti sunt multe terase, caut-o pe cea care plateste cel ma bine, nu te angaja la prima care o vezi cauta la mai multe restaurante.Succes!