Întrebare recomandată | ela_4228 a întrebat:

Figurez ca rau platnic credeti ca ar fi posibil sa obtin un credit ipotecar si de unde?

5 răspunsuri:
| andreea3216 a răspuns:

De principiu o sa iti fie foarte greu sa mai beneficiezi de un credit bancar, mai ales de un credit ipotecar. Singura solutie este de a compara ofertele de creditare ale bancilor si apoi sa verifici cu fiecare banca daca poti accesa creditul dorit. Mult succes.

| ExpertHost a răspuns:

Depinde unde si daca esti raportata la Biroul de Credite. In cazul unui credit ipotecar, garantezi cu ipoteca respectiva (apartament, casa, teren) si in cazul in care nu achiti creditul respectiva, iti vor lua ipoteca cu care se garanteaza.

| Irina a răspuns:

S-ar putea ca cei de la GE Money sa acorde credite celor care au buline negre la Biroul de Credite, cel putin asa am inteles. Sunt unele institutii financiare sau chiar banci care acord si in conditii de genul acesta dar cu dobanzi mult mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la mine, daca-i ipotecar fara alte contributii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si te bazezi ca poti returna creditul sau?