| Bula001 a întrebat:

Funda! Unde pot schimba lei in euro? ...am nevoie de buletin?, si este vreo limita de varsta ceva? spre exemplu am de schimbat o suma destul de mare, trebuie sa fiu major sau nu conteaza varsta?

Răspuns Câştigător
| kscorpio a răspuns:

Buletin iti trebuie sigur. Fara nu te baga nimeni in seama ca trebuie sa iti ia datele personale si cred ca trebuie sa fii si major asta nu stiu sigur, dar cred ca da. Oricum fara buletin nu merge. Si sunt peste tot in Bucuresti case de schimb valutar. Sa fii atentsa aiba comision 0 ca unii scriu mic de tot comisionul si nu il vezi si te trezesti ca iti da bani mai putini. Mie mi s-a intamplat acum cativa ani.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa ai 14 ani si sa prezinti buletinul la casa de schimb valutar, nu te fraiereste deloc pentru ca vei primi o chitanta pe langa bani.

| clauss a răspuns:

Cine plange dupa ei?, iti trebuie buletin si sa fi major

| gfghn a răspuns:

La western onion. Sau brd etc.Este nevoie de buletin. Daca ai buletin nu cred ca este importanta virsta pentru a scoate bani.De la 14 +. Funda?

| DeianVendetta a răspuns:

Trebuie să prezinți buletinul și destul de sigur trebuie să fii și major pentru a efectua un schimb valutar. Ce ți-aș recomanda e să verifici cotațiile BNR - www.bnr.ro și să le compari cu cotațiile de la casa de schimb valutar. Nu îți recomand să schimbi la BRD, pentru că e o diferența foarte mare între cotația BNR și cotațiile lor.

| dutzu4485 a răspuns:

Trebuie sa ai peste 18 ani!
Poti schimba la orice banca mai putin la BANC POST! aici nu poti in rest poti...BRD,BCR,ALPHA..etc...sau la oarecare schimb valutar.Mai sunt si unele schimburi care nu iti cer buletinu doar daca vrei tu sa il dai ca sa iti de-a chitanta
FUNDA? asta e totlaughing