| loli_8683 a întrebat:

Hei! am si eu o intrebare: as vrea sa imi iau un credit de nevoi personale de la o banca. voi ce ziceti? e ok acum cu criza? stiti cum sunt dobanzile? SI care ar fi banca mai ok? thx!

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Mai bine iei un card de credit.Platesti o suma minima lunar, deci daca nu ai poti plati exact cat este factura sau poti depune mai mult(si astfel ii vei da inapoi mai repede). La Cec daca esti bun platnic si platesti suma minima luna de luna acel card il ai pe viata, nu ai o limita de timp cand trebuie sa dai inapoi toti banii scosi de pe el! Si dobanda e mult mai mica ca a altor banci.Nu sunt informatii negative despre Cec, nu au fost prinsi cu nicio neregula pana acum si eu am card la ei din 2008

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu cred ca numai daca esti foarte presat de ceva, acum dobanzile sunt foarte mari. Poti intra aici: http://www.finzoom.ro/Credite/credite-nevoi-personale.aspx, introduci datele concrete si o sa vezi ofertele de la toate bancile si poti alege pe cea mai convenabila. Succes si numai bine!

| misu a răspuns:

Ai primit raspunsuri bune. nu te aventura usor

| malymar a răspuns:

Mai ai rabdare. Se pare ca urmeaza luni foarte dificile. Daca esti in dificultate incearca varianta cu rudele, prieteni si in ultima instanta un card de credit. In functie de unde lucrezi, ce salariu ai, de cate salarii vrei, etc. se poate gasi o varianta optima. Scrie aici http://bit.ly/9OJlxd cateva date si mai vorbim.

| Lorien_2084 a răspuns:

Incearca sa eviti pe cat poti creditele. mai ales acum, cand o sumedenie de banci au fost prinse cu mata-n sac de OUG 50. Niciuna nu-i serioasa, crede-ma. Oarecum ceva mai multa seriozitate gasesti la Banca Transilvania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://bit.ly/a2Xl2Q

| DanClauS a răspuns:

Nu se merita, dobanzile sunt foarte mari si conditiile foarte stricte, eu zic sa nu iti faci, sigur vei regreta mai tarziu, decat daca ai foarte mare nevoie de bani, mai bine cauta sa te imprumuti la rude, prieteni, strange-ti banii intr-un cont. etc.