| RedSound a întrebat:

Hei, am un proiect de făcut la educație antreprenoriala si aș dori câteva lămuriri în ceea ce privește Autorealizarea. Ce este si cum o poti satisface?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"Principalii factori de motivare pentru o persoană care dorește să devină antreprenor sunt dorința de independență (financiară, ierarhică, decizională), dorința de autorealizare (de a obține rezultate clare, de recunoaștere publică, de a învăța lucruri noi) și încrederea în propriile capacități (de a face față provocărilor, de a exploata oportunitățile ivite, de a realiza ceea ce și-a propus);"
http://newbiz.ase.ro/despre-antreprenoriat/