| Carmensita275 a întrebat:

Hei TPU, am 14 ani si peste vara as vrea sa ma angajez undeva.Cu cat as fi platita daca as lucra part-time la McDonalds sau KFC?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La 14 ani nu poti lucra legal nicaieri, este interzisa angajarea minorilor sub 15 ani si de la 15 pana la 1 ani se pot angaja legal doar cu acordul parintilor.

| Bybanu a răspuns:

Nu te angajeaza la varsta asta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu zero lei pentru ca este ilegal sa te angajeze la varsta ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci bani ca fetele. Mergi la pod.

| PumpkinDoll a răspuns:

Un prieten a lucrat o luna la Mc vara trecuta, are 17 ani si normal a spus ca trebuia sa ii dea 10mil jumate si cand colo s-a ales decat cu vreo 8