| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU, am o suma de 200 de lei pe paysafecard.
Cum as putea sa-i scot, unde as putea sa-i transfer?
Am vazut ca pot sa-i transfer la o casa de pariuri online, ma gandesc ca de acolo as putea sa ii transfer pe card, nu?
Ca din cate stiu, direct din portofelul paysafe nu se pot retrage

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este cand folositi tot felul de carduri fantome, in loc sa folositi un card bancar normal, care va permite sa retargeti de pe el, sa platiti peste tot in lume cu el, inclusiv online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici de la agentie online nu poti direct.
Ai grija cand depui sa nu folosesti bonus de bun venit ca te pune sa-i rulezi.
Odata ce ai depus fara bonus de bun venit, o sa trebuiasca sa ai minim 1 depunere cu cardul pe care vrei sa retragi la agentia aia, oricand de cand ai facut contul, ca sa-ti bage tot pe cardul ala.
Poti platii curent/gaze/apa cu ei si sa-i pastrezi pe aia din buzunar.

| denisTiky a răspuns:

Banii de pe paysafe nu mai pot fi transformati in bani normali, dar din cate stiu poti sa i depui intr-un cont de revolut dupa care cu banii din contul respectiv poti sa faci diferite plati.

| blackbone1776 explică (pentru denisTiky):

Nu pot transfera de pe contul de paysafe pe contul de revolut