| IlincaSivanly a întrebat:

Hei TPU.
Am un Samsung S3 mini si as vrea sa il vand. Merge bine, are zgarieturi pe margini ca orice telefon, am trei huse la el si doua baterii. Incarcatorul si castile s-au stricat, deci cam la ce pret as putea sa il dau?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 300 de lei.

| Robert_Mocanu_1996 a răspuns:

Samsung Galaxy S3 mini nou costa intre 450 si 600 de lei. Este foarte important cum arata... daca este varza, il poti da cu 150-200 de lei, daca arata cat de cat, ca un telefon folosit un an, doi, poti cere 200-250 de lei, iar daca arata super, poti cere pana la 350 de lei. Daca vei oferi in plus cele trei huse, poate poti sa mai adaugi 30-40 de lei la pretul initial. Funda? P.S. Pretul este in functie si de faptul ca tu nu oferi incarcator, insa acesta nu este un mare minus. majoritatea telefoanelor folosesc MicroUSB (90%), deci cel care-l va cumpara sigur are un incarcator pe acolo!