| Alina9Cornelia a întrebat:

In luna iulie mi-am facut dosarul de somaj iar pe 1 august trebuia sa merg cu extrasul de cont insa am fost pe la sfarsitul lunii, asa ca mi-a zis ca banii o sa-i iau cu o luna mai tarziu, adica septembrie, iar daca mergeam pe 1 aug luam in aug. Iar pe 17 septembrie am fost la viza in aceeasi zi mi-a intrat somajul dar doar 70 de lei. Trebuia pentru ambele luni, insa macar pe o luna trebuie sa intre. Întrebarea mea e de ce asa putini bani?

1 răspuns:
| AvalohAlyn a răspuns:

E un rest.Asa am primit si eu, 75 lei in prima luna, apoi in ultima, a sasea luna am primit si restul banilor care trebuiu sa vina in prima.Nu iti face griji, luna viitoare o sa primesti 250 lei sigur, asa a fost si la mine.Numai bine iti doresc!