| ss501 a întrebat:

Cate luni iau bani de la somaj? Eu am depus actele in iulie, in septembrie am inceput sa iau banii si am citit ca 6 luni de zile iau.Ei bine azi am fost la viza si mi-a pus iar viza.Mentionez ca am fost absolventa de liceu. Nu trebuia sa fie februarie ultima luna?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Absolventii primesc somaj pe o perioada de 6 luni, daca ai primit incepand cu luna septembrie 2015 o sa mai primesti inclusiv pe februarie 2016. Daca nu mergeai la viza n-ai mai fi primit pe aceasta luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiama ca un an.Cand te mai duci la viza, intrebi.