| blackbone1776 a întrebat:

Hei TPU.

Lucrez la o carte pe care intentionez sa o vand in format digital pe siteuri precum etsy sau amazon.

Pot sa folosesc imagini generate de AI pentru coperta sau ca si illustratii in carte? Este legal?

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu cred ca e legal? Aparent altii scriu si cartile direct cu AI.Mi se pare o mare tampenie si lipsa de respect pentru artisti, scriitori si implicit oameni fara de care nu am fi apreciat astazi arta plus cultura.

| blackbone1776 explică (pentru dullcat):

Bun, si acum ca au venit parerologii cu ''eu cred'', sa vina si oamenii care intr-adevar stiu si au de oferit informatii reale si documentate!

| dullcat a răspuns (pentru blackbone1776):

Ok.Esti liber sa cauti pe google sau pe siteul motoarelor AI la termeni si conditii.Totusi, pentru o carte ai nevoie de research, iar daca nu esti in stare sa afli raspunsul la problema aceasta, e aiurea.

| blackbone1776 explică (pentru dullcat):

As putea sa-mi rup 10 minute din viata si sa.ti explic de ce am realizat doar din 2 comentarii ale tale ca esti fenomenal de prost, dar nu vreau!

| dullcat a răspuns (pentru blackbone1776):

Eu sunt prost pentru ca nu esti in stare sa folosesti google?

https://www.juridice.ro/......ciale.html

https://aistory.ro/......tificiala/

PS:Sunt femeie.

| blackbone1776 explică (pentru dullcat):

Esti proasta* atunci

| dullcat a răspuns (pentru blackbone1776):

In locul tau mi-as reevalua pozitia.Nu eu sunt cea care vrea sa scrie o carte si sa faca continut pentru postat pe internet generat cu AI, in timp ce stau cu mainile in fund.