| alinrabulea a întrebat:

Care sunt cele mai mari siteuri din Romania si din lume de unde poti cumpara telefoane noi? (Nu siteuri gen Amazon, OLX sau altele unde se vand SH.)

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Site-urile oficiale ale producatorilor de telefoane mobile. Vezi fiecare cu ce distribuitori lucreaza si unde isi vand marfa.
La noi in Romania cel mai mare magazin online e Emag, urmat de PC Garage daca nu ma insel ( eu asa le stiam ).

Amazon nu este un site unde se vinde second hand. Probabil te referi la acele produse refurbrished dar asta nu inseamna second hand. Produsele refurbrished sunt acelea care au fost desigilate, dar nu neaparat folosite.

Oricum, daca vrei sa dai comanda pe internet Emag/PC Garage/Altex sunt cele mai bune, nu are rost sa te complici cu cele din strainatate.

5 răspunsuri:
| Mogiojojo a răspuns:

Amazon nu e un site SH.

| alinrabulea explică (pentru Mogiojojo):

Da dar vand si persoane pe el.

| Cheptene1Natalia a răspuns:

Iti recomand Joom si Alexepress...

| adelin0577 a răspuns:

Emag, Altex, Flanco, Domo. Aste sunt din România

| XxenoK a răspuns:

Altex, Emag, Mediagalaxy, cel, ihunt, pcgarage, marketonline, evomag, flanco. Poti incerca si price, compari sau shopmania unde gasesti mai multe site-uri intr-un singur loc.