| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Vreti sa castigati bani intr-un mod destul de simplu si care nu va necesita foarte mult timp? Ati auzit de Reforma Sanatatii?
Legea este deja in discutie si va fi aprobata la inceputul anului viitor, cel tarziu in martie. Toata lumea va fi obligata sa isi incheie asigurare de sanatate deoarece acei 5, 5% donati pana acum catre CASS nu vor mai fi valabili [stiti, carnetelele mici si albastre], aceste procente intrand in firma pe care ei o aleg. Intrati pe www.salveclub.ro pentru toate informatiile legate de aceasta reforma.
SalveClub va avea contracte cu mai multe firme de asigurari, nu doar cu una (gen Alianz Tiriac). Astfel, oamenii vor avea de ales dintre mai multe firme de asigurari si pot alege pachetul minim (pentru care nu vor plati nimic, ci doar vor da acei 5, 5% catre firma aleasa) sau cateva optiuni in plus.
Ce castigam noi ca agenti? Minim 100RON/asigurare. Profitul nostru depinde de cate asigurari incheiem, de firma pe care o alege persoana (pentru ca unele au castig minim de 100, altele mai mare) si de pachetul ales.
Cine doreste mai multe informatii sa ma contacteze la adelina_m_29@yahoo.com :)

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Am auzit si eu de aceasta oferta foarte atractiva si am dat un search pe google. Iata datele financiare ale acestei firme:

Salariati: 4 angajati
Tipul de activitate, conform clasificarii CAEN din :
Activitati de consultanta pentru afaceri si management
Datorii Total: 4, 100, 181 Lei
Cheltuieli totale: 633, 266 Lei
Venituri totale: 41, 390 Lei
Active imobilizate TOTAL: 50, 258 Lei
Active circulante TOTAL: 739, 448 Lei
Stocuri: 0 Lei
Disponibilitati banesti / Casa si conturi la banci: 0 Lei
Creante: 656, 148 Lei
Cheltuieli in avans 419 Lei
Venituri in avans 0 Lei
Capitaluri: -3, 310,056 Lei
Patrimoniul regiei: 0 Lei
Patrimoniul public: 0 Lei
Provizioane pentru riscuri si cheltuieli: 0 Lei
Capital social subscris si varsat: 200 Lei

Asta este firma care v-a promis 100 RON/polita incheiata, bineinteles nu inainte de a plati 90 RON pentru inscriere si se lauda ca au peste 80.000 de adeziuni pana la inceputul lunii decembrie. Facand un calcul simplu veti vedea ca tocmai au trecut de 1.500.000 de euro incasati, fara a plati vreun banut. Ghiciti cati bani va plati aceasta firma si cui, iar apoi amintiti-va de Caritas, FNI, SAFI, Delphin etc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De unde stii? Nimeni n-a spus cat vom castiga. Nu vorbi prostii. Si eu sunt in Salve Club.

| ade2299 a răspuns:

La Reforma din Sistemul de Pensii, în 2007, comisionul pentru un formular începea de la 100 RON si ajungea pâna la 320 RON.

În reforma sanatatii comisioanele vor fi cel putin la fel de mari.