| BeIIa10 a întrebat:

Hey buna TPU. Ce parare aveti despre facultatea de balneo- fiziokinetoterapie? Este de viitor in strainatate sau in romania? E adevarat ca NU iti găsesti loc de munca? Dau fundawinking

1 răspuns:
| Cherry94 a răspuns:

Salut, adevarul este ca in Romania la cum se prezinta oferta de munca pe piata job-urilor, dupa cum ai vazut si tu la statiunile astea balneoclimaterice se duc varstnicii, iar kinetoterapia este ca si moarta, sunt maseori care fac cursuri si nu fac faultati, nu se cauta angajati in acest domeniu, deci nu este o facultate de viitor, in strainatate facultatile in domeniul acesta sunt mai bine cotate, deci deja pleci cu un "handicap" avand diploma aici, mai bine alege ceva "de viitor" ca sa nu pierzi vremea.