| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema care ma apasă si nu mă lasă sa mă concentrez, iar seful a început sa se uite urat la mine. Ieri dimineață am trecut pe langa un magazin și am văzut o vânzătoare care curata zăpadă din fata magazinului. Am văzut ca se chinuie sa curețe și am ajutat-o, apoi la final mi-a mulțumit și mi-a spus ca sunt singurul care a ajutat-o, restul barbatilor trecând nepăsători. A zis ca o doare groaznic spatele dar trebuie sa curețe ca altfel dacă aluneca sau se împiedică vreun client vor avea probleme. Și acum revolta mea, de ce sărmană femeie trebuie sa isi rupă spatele ca sa nu alunece clienții? Clienții nu au ochi sa se uite unde calcă și sa isi poarte de grija? De ce e de vina magazinul dacă clientul aluneca pe ghețuș în fata magazinului? Dacă aluneca pe o strada fără magazine cine e de vina ca a alunecat? El e de vina pentru ca nu se uita și nu are grija. Ce părere aveți frații mei?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că patronul magazinul respectă legea ca să nu fie nevoit să plătească daune trecătorilor care s-au accidentat alunecând pe ghețuș, pe trotuar în fața magazinului lui.