| sarjux a întrebat:

cu ce pot sa dau discul de frana de la bicicleta ca sa nu mai alunece? am dat cu un spray ca sa nu mai scartaie si a resut dar am vazut ca nu mai tine frana calumea aluneca discul destul de tare, discurile nu sunt tocite nici placutele uzate.Le-am sters bine cu o carpa uscata dar tot mai aluneca usor.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Il stergi bine, il dai cu cola il lasi 15 min si il stergi (vorbesc serios)

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Discul de frana nu se da cu nimic. Daca scartaie verifica sabotii.Sau inlocuieste-i.