| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, de ce clientul are impresia ca el are puterea asupra comerciantului cand de fapt comerciantul e cel care detine puterea si ca are dreptul sa primeasca totul mura in gura? Eu cred asta pentru ca daca toti comerciantii si-ar inchide afacerile clientii nu ar mai beneficia de nimic.

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Pauza de masa este in program, nu merge fiecare cand vrea. La BRD, intre orele 12 si 12.30 este pauza si este inchis.
Programul trebuie respectat. Dar romanii, pana nu se ingramades precum oile, desi sunt programati in cele mai multe locuri, nu se simt bine.
Fiecare lucrator de politie are atributiunile lui, pe care nu poate sa le indeplineasca altul.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca un comerciant isi face banii de la clienti. Daca-si inchid afacerile (unii ca nu toti se vor hotari) vor muri de foame, vor lucra pe bani putini sau vor emigra. Asa nu vor mai fi patronii cu case peste case si cu masini peste masini.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca fara client si banii lui, comerciantului i se strica marfa si moare de foame, daca clientul nu i-o cumpara.
Este un cerc vicios in care nu se poate unul fara celalat, dar pana la urma CLIENTUL este cel mai important, ca el detine banii si de el depinde ca comericantul sa-si dezvolte afacerea si sa vanda.

| johnnny123 a răspuns:

Și comercianții de ce ar mai beneficia dacă și-ar închide afacerile?

| mi25 a răspuns:

Pentruca el il plateste. Veniturile comerciantului sunt de la client. Facand o paralela cu un angajat, patronul este cel care plateste si dispune ceea ce trebuie sa faca angajatul.

Răspuns utilizator avertizat