| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Parintii mei 'inconstienti' au facut imprumut la cateva banci, iar acum sunt ingropati in datorii. Atunci cand faci un imprumut, cei de la banca au obligatia legala sa verifice si sa fie siguri ca iti ramane ceva din salariul pe care il iei, ca sa poti plati ratele.
Ei bine, ai mei au dat spaga unei 'domnisoare' de la o banca, ca sa treaca cu vederea faptul ca ei nu-si permit un imprumut mare si sa aprobe acel imprumut. Dupa toate acestea, exista vreo cale prin care ai mei sa plateasca mai putin?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot sa incerce o rescadentare sau un imprumut de refinantare.

Răspuns utilizator avertizat
| xBebee a răspuns:

Heii.
Depinde de suma împrumutată.Cu cât suma este mai mare ai de ales : ori plăteşti puţin pe lună însă timp îndelungat ori mult timp scurt.Fiecare bancă are tariful ei special să zic aşa.

Încearcă şi tu să-i ajuţi.Ia-ţi un job dacă ai peste 16 ani şinu mai cheltui banii.
Multă baftă şi sper ca situaţia să se rezolve cât de curând!

| Awesoman a răspuns:

Exista o cale sa plateasca mai putin, dar o sa plateasca mai mult timp. Mai multe informatii le primesti de la banca.