| Panteraa a întrebat:

Daca vreau sa fac o petrecere la un restaurant (in jur de 25 de persoane) platesc ca il inchiriez/rezerv sau platesc doar meniul care il stabilesc di-nainte? Nu le am cu treburile astea.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la restaurant la restaurant, nu avem de unde sa iti spunem noi

| KMaddieK a răspuns:

Eu stiu ca platesti spatiul, de exemplu la un majorat poti inchiria o sala si platesti, in schimb iti aduci mancarea. Deci platesti si restaurantul si mancarea.

| ionutaby a răspuns:

Depinde de cerintele restaurantului, in mare stiu ca platesti doar meniul stabilit inainte, contractul se face cu patronul oricum. stabiliti o intelegere de comun acord.

| Alexandru_Ratiu_1996 a răspuns:

Da, trebuie sa platesti si o suma de bani pentru inchiriere.Asta e sigur 100%.