| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa îmi fac ziua la un restaurant, dar nu prea stiu cum.
Cum ar trebui sa îmi rezerv loc?
Când plătesc?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dand un telefon la restaurant, spunand cate persoane ai invitate si cand vrei... cand platesti? Pai normal dupa ce mananci nu?
Doar daca inchiriezi tot resturantul iti cere avans

| dullcat a răspuns:

Suni la restaurant, ceri sa rezervi o masa de x persoane, iar plata atunci o faci, dupa ce ati terminat de mancat.

| Bella999 a răspuns:

In mod normal, te duci la restaurant si vorbesti. Daca nu sunt oameni multi, sau stiu si eu, platesti dupa. Daca ai gasca mai mare sau alte cerinte mai deosebite, atunci presupun ca trebuie sa platesti un avans. Asta sigur o sa iti spuna ei happy