| alienware a întrebat:

Hi, am si eu o problema, ieri seara mi-a trimis un baiat 4 euro prin serviciul PAYPAL si nici pana la aceasta ora nu au ajuns bani in contul meu, el a primit prin e-mail ca bani au fost trimisi dar eu nu am primit nimic. Din ce cauza? Mai are cineva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Banii primiti pe PayPal raman in contul tau de PayPal pana cand ceri un withdraw. Taxa pentru varsare a banilor in contul atasat cardului tau de debit/credit este de 2 euro indiferent de suma extrasa (motiv pentru care cred ca vei prefera sa ii pastrezi pe PayPal pana vrei aduna o suma mai mare sau sa ii cheltui online).

Daca banii nu au ajuns nici macar in contul tau de PayPal, insemna ca nu au fost trimisi.

PS: In cazul conturilor PayPal Business toate tranzactiile de intrare sunt verificate inainte ca banii sa fie varsati in contul tau (procesul poate dura intre 30 de secunde si 24 de ore timp in care tranzactia apare in istoric, dar banii aferenti ei nu sunt inclusi in balanta contului - nu cred ca este cazul tau).

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pentru 4 euro atatea probleme... Daca erau vreo 4000 mai intelegeam laughing

| lilme89 a răspuns:

Pai iti vin mai greu... normal ar trebui sa dureze 1 saptamana maxim, daca nu ia contact cu ei.

Răspuns utilizator avertizat