| anonim637 a întrebat:

Hristos a inviat!
In vara vreau sa ma angajez undeva, sa-mi castig proprii bani si chestii. Chestia e ca in iulie fac 15 ani. as putea sa ma angajez undeva, exemplu starbucks sau mc sau orice magazin, pana fac 15 ani sau dupa? M-as putea angaja la 15 ani de fapt?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti DUPA 15 anisori cu acordul scris al ambilor parinti la: serele de zarzavat, la gradini, la cules de fructe, la strans buruienile din gradina, la adunat hartiile din parcuri samd.

La Starbucks, McDonald si alte fast-food-uri nu primesc copilasi de 15 ani, ci DUPA 16 ani impliniti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu acordul părinților poți... Dar mă îndoiesc că se complică companiile din Ro. Eu nu prea am auzit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai putea lucra, cred că part-time.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Poți dar ai nevoie de acordul părintelui.

| mariamadalinaaaa a răspuns:

Unde sa te angajezi ca nu prea ai unde la varsta asta. Daca vrei sa ai niste banii in mana poti sa fii promoter