| DanyElla_Danutza_1996 a întrebat:

Hy! As avea si eu o nelamurire si as avea nevoie de parerile voastre.
Vreau sa.mi deschid o discoteca cu restaurant in Germania sfaturi si păreri va rog

1 răspuns:
| papuciirupti a răspuns:

O idee buna, sunt multe lucruri pe care nici eu nu le stiu pe toate. gasesti la librarii anumite carti care explica totul pentru deschiderea unei anumite afaceri si de acolo te poti inspira si poti cantari ideile. ai grija la concurenta, daca e un lucru cautat in zona dorita de tine, sa fie cat mai in 'centru' sa fie in calea multor persoane. dupa te gandesti cum sa o promovezi sa vii mereu cu ceva nou si ORIGINAL, omul cauta mereu ceva nou, e satul de chinezarii, srviciile sa fie de buna calitate, angajati primitori si veseli, o atmosfera buna. poti veni cu anumite oferte. trebuie sa ai ceva experienta sa rezisti pe piata si ceva credite pana esti cunoascuta... sunt multe. fugi la librarie si ia o carte sau cauta un antreprenorwinking bafta si ai grija unde investesi bani.