| Alexandra_Simona_1994_wjGc a întrebat:

De ce credeti ca nu suntem o societate pierduta?

P.S. pareri serioase
Multumesc mult, am nevoie de parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Tineretul este viitorul, nici pe vremea lui Ceausescu lucrurile nu stateau foarte bine! Daca fac abstractie de faptul ca lumea e pe duca. Dar haideti sa nu generalizam pentru destul de multe loaze. Intrebarea profesorului e una idioata, e penibil sa ii indoctrinezi pe tinerii elevi in halul acesta. Viata e frumoasa si cine munceste are! Oportunitatile sunt multe fata de comunism. Singurul lucru deranjant este ca tinerii nu detin destul de multe pozitii cheie in Romania. Iar un lucru trist este ca clasa de jos a Romaniei nu este bine platita. Nu prea ai alta alternativa in afara de a munci in afara. Desi am observat ca cei care se intorc din strainatate, revin mai civilizati.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Suntem o societate parasutata in spatiu

| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt foarte multi care gandesc astfel.Eu nu sunt de aceeasi parere. Ma consider o persoana realizata chiar daca uneori satisfactiile nu sunt cele asteptate/sperate. Sper intr-un viitor.

| Lawliet14 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Exista destule clase sociale dezavantajate dar in cazul celor care traiesc cel putin decent si se plang, e vorba de o mentalitate slaba.

| T0T a răspuns:

Nu suntem pierduta...Inca mai sunt membri ai acestei societati care nu o fac pierduta. Dar pe ansamblu cam e.

| LoveSleep a răspuns:

Păi suntem.

| Mayar a răspuns:

Uite-te la intrebarea asta si la raspunsul pe care l-am dat >> http://www.tpu.ro/......arfesc-pe/

| kiri11 a răspuns:

Tineretul din ziua de azi e pierdut! Fac parte din el si cand ma uit in jur imi vine sa fug. dar na TRAIASCA ROMANIA!

| Lawliet14 a răspuns (pentru kiri11):

Nu mi-e rusine nici cu analfabetii din comunism!

| Innsbruck a răspuns:

Din pacate suntem, multi pleaca in strainatate pentru a-si trai viata, oare de ce