| AnneM123 a întrebat:

Imi caut de munca si m-am gandit la supraveghetor la un loc de joaca pentru copii, nu am mai muncit niciodata, trebuie doar sa am grija de ei? Sau sa ma si joc cu ei? Cine stie niste detalii?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stai linistit. Ai multe responsabilitati. Oricum nu reusesti sa ajungi asa ceva. Sunt altii inainte.

| AnneM123 explică (pentru darrio2007):

Cum adica nu reusesc? Iti trebuie facultate sa te joci cu copiii? Doamne ce comentarziu inutil ai lasat

| darrio2007 a răspuns (pentru AnneM123):

Ok. Mai vorbim.

| AnneM123 explică (pentru darrio2007):

A intrat o prietena si fara bac care abia a terminat liceul, asa ca mai bine taceai

| darrio2007 a răspuns (pentru AnneM123):

Atunci de ce mai intrebi pe aici? Puteai afla mai multe detalii de la acea prietena.

| RobertMoon a răspuns:

Nu trebuie sa faci mare lucru, decât să ai grijă ca copii sa nu se rănească, sa nu distrugă jucăriile de la locul de joaca până se întorc părinții și chestii de genul.

| Alexuţ02 a răspuns:

RESPONSABILITĂȚI:

Supraveghează copiii preluați la locul de joacă, se asigură de securitatea și integritatea acestora;

Organizează, coordonează și participă la activități recreative, cum ar fi jocuri, concursuri, citirea de povești, vizionări de filme - activități în care îi angrenează pe toți copiii;

Observă și monitorizează activitățile copiiilor, aplanează potențialele situații conflictuale apărute între aceștia;

Organizează petreceri pentru copii, le oferă părinților consiliere cu privire la tematicile acestora;

Organizează și amenajează spațiul de joacă, depozitează jucăriile și materialele de lucru cu copiii, asigură permanent ordinea și curățenia acestora;

Dezvoltă și menține o relație bună atât cu copiii, cât și cu părinții acestora.

E luată de pe net, nu este scrisă de mine, dacă te-am ajutat mă bucur.

| Daryusxz a răspuns:

In fabrica cu tine.