| camaro13 a întrebat:

Imi poate da cineva detalii despre procesul de pensionare a unei persoane care lucreaza in Italia? Imi trebuie pentru o ruda, ca m-a rugat sa ma interesez de toate lucrurile necesare pensionarii!

1 răspuns:
| Serbanescu_Emilian_1967 a răspuns:

Daca lucreaza in Italia si vrea sa se pensioneze in Romania, poti gasi pe site-ul Casei Nationale de Pensii Publice informatii complete despre procesul de pensionare si documentele necesare, mai precis aici, daca indeplineste conditiile pentru limita de varsta: https://www.cnpp.ro/pensia-pentru-limita-de-varsta